najnowsze w kategorii...

5 Wydarzeń, o których warto wspomnieć
  • na bieżąco
  • Mar 25, 2011

W ostatnim okresie obserwowaliśmy w Internecie kilka ciekawych wydarzeń, głównie debiutów nowych wersji oprogramowania i skryptów. Chciałbym pokrótce skomentować kilka z nich (wszystkich
nie dałbym rady : ) z pozycji webmastera, bo warto mieć chociaż mały przegląd tego, co się dzieje w kwestiach nowoczesnych technologii.

Wybrałem 5 najważniejszych wydarzeń ostatniego czasu, które według mnie mogą wpłynąć na rozwój nie tylko projektowania stron internetowych, ale i sposobu, w jaki korzystamy z Internetu.

1. Joomla 1.6 - kolejny krok milowy dla mojego drugiego ulubionego CMS-a

Najnowsza wersja jednego z najpopularniejszych skryptów CMS (ang. Content Management System - system zarządzania treścią) została bardzo ciepło przywitana przez świat webmasterski. Aktualnie skrypt jest w wersji 1.6.1 i ja osobiście jestem pozytywnie zaskoczony tempem wzrostu popularności nowej linii. Sam planowałem przejście z wersji 1.5.22 dopiero w lecie, jednak najprawdopodobniej już w kwietniu zacznę używać najnowszej wersji do budowania stron internetowych.

2. Internet Explorer 9 - długo oczekiwana odsłona

Mimo wszystko premiera ważniejsza od najnowszego wydania Firefoksa 4. Kolejny krok w dobrym kierunku, jeśli chodzi o przestrzeganie standardów sieciowych. Dodatkowo, tak, jak wielu innych projektantów, upatruję w kolejnej odsłonie IE szansę na dalsze zniwelowanie udziału wersji 6 w światowym Internecie. Według ostatnich szacunków, IE 6 był w miesiąciu lutym używany na dokładnie 12 procentach komputerów na świecie, królując w Chinach.

3. Firefox 4 i ogromna liczba pobrań dobrym prognostykiem

Cieszy mnie ogólnoświatowy entuzjazm i ogromna liczba pobrań tej przeglądarki. Tak, jak w wypadku IE9, jest szansa na to, że coraz więcej ludzi będzie korzystać z aktualnych wersji oprogramowania.
Ja osobiście trzymam się Opery 11, która bardzo przypadła mi do gustu zaraz po jej premierze.

4. “Przekrój” płatny w Sieci

Nie czytam papierowego wydania tego czasopisma, ale sam fakt wprowadzenia opłat za wersję elektroniczną jest godny odnotowania.

5. Sprzedajemy.pl - szansa na drgnięcie na polskim rynku aukcji internetowych

Jest szansa na detronizację Allegro.pl! Konkurencja dobrze służy rynkowi, a po nieudanej próbie Ebaya, na pewno wielu internautów mocno trzyma kciuki za Sprzedajemy.pl.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017-2021 Miłosz Wojaczek

Loga firm i jakiekolwiek inne elementy graficzne ze stron internetowych, które wykorzystałem podczas tworzenia postów na tej stronie należą do tych firm, a używam ich wyłącznie na zasadzie cytatu.
Korzystam z Google Analytics, które z kolei może korzystać z mechanizmu ciasteczek, do analityki ruchu na mojej stronie. Pamiętaj, że możesz zmienić ustawienia ciasteczek w swojej przeglądarce.