najnowsze w kategorii...

Mój warsztat na Design Thinking Fest
  • Design Thinking
  • lis 23, 2018

181123dtfest_01

Jak wiecie, od zeszłego roku jestem moderatorem Design Thinking, po kursie od DT Institute. W tym roku, z kolei, poprowadziłem warsztat na Design Thinking Fest w Gdyni, oczywiście w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Temat mojego warsztatu:
"DT Partyzant, czyli porozmawiajmy o tym, jak wpleść Design Thinking w 'zwinne' środowisko."

Wyszło bardzo fajnie, może nawet bardziej "ludzko", niż myślałem. Miał na to wpływ, jak sądzę, konkretny wybór tematyczny środowiska i kontekstu - zorientowanie na problemy ludzi, na życie codzienne i bolączki związane z poszukiwaniem balansu między pracą i rodziną. Zespół (choć ludziska jeszcze dochodzili, jako, że mój warsztat był pierwszy w agendzie) pracował bardzo aktywnie, doszliśmy do ciekawych wniosków. Pracowaliśmy z personami, mood boardami, dyskutując i prezentując w grupach. Warsztat trwał jedynie godzinę, więc musiałem efektywnie zorganizować fazę empatii, by w konkretnym ćwiczeniu wprowadzić definiowanie problemu i generowanie pomysłów.

Bardzo mi się podobała możliwość poprowadzenia takiego warsztatu, szczególnie, że miało to miejsce w neutralnym środowisku, właściwie w totalnie generycznym zestawie uczestników. Dziękuję ekipie DT Institute za taką możliwość. Przy okazji - polecam kursy DTI : )

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017-2024 Miłosz Wojaczek

Loga firm i jakiekolwiek inne elementy graficzne ze stron internetowych, które wykorzystałem podczas tworzenia postów na tej stronie należą do tych firm, a używam ich wyłącznie na zasadzie cytatu.
Korzystam z Google Analytics, które z kolei może korzystać z mechanizmu ciasteczek, do analityki ruchu na mojej stronie. Pamiętaj, że możesz zmienić ustawienia ciasteczek w swojej przeglądarce.