najnowsze w kategorii...

Niby taby, a jednak nie.
  • UX
  • lis 10, 2017

okladka_castorama-taby

Pewnego dnia musiałem rozkręcić laptopa w celu sprawdzenia poprawności spasowania baterii. Okazało się, że potrzebuję specyficznego wkrętaka (śrubokrętu), a mianowicie TORX T5. Historia skończyła się dobrze, ale poszukując tego wkrętaka na stronie Castoramy, byłem zaskoczony pewnym rozwiązaniem na stronie internetowej.

"Udawane" taby

W widoku pojedynczego elementu katalogu (tu oczywiście konkretnie wkrętaka TORX T5 firmy TOPEX) zauważyłem taby, z następującymi nagłówkami (nagłówkami zakładek-tabów, nie nagłówkami semantycznymi, choć tutaj byłoby to niepotrzebne), a mianowicie:

  • specyfikacja,
  • szczegóły,
  • produkty powiązane,
  • opinie.

Klikam więc, oczekując zmiany treści poniżej. Nic bardziej mylnego. Przeglądarka przerzucała mnie do odpowiedniej instancji tabów (poniżej/powyżej), ukazując jakby widok podglądu contentu dla danego nagłówka tabu.

Przykład na zrzucie poniżej lub pod adresem: https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/narzedzia-reczne/klucze-i-wkretaki/wkretaki/torx/wkretak-precyzyjny-topex-torx-t5-x-50-mm.html#search-product.

castorama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017-2021 Miłosz Wojaczek

Loga firm i jakiekolwiek inne elementy graficzne ze stron internetowych, które wykorzystałem podczas tworzenia postów na tej stronie należą do tych firm, a używam ich wyłącznie na zasadzie cytatu.
Korzystam z Google Analytics, które z kolei może korzystać z mechanizmu ciasteczek, do analityki ruchu na mojej stronie. Pamiętaj, że możesz zmienić ustawienia ciasteczek w swojej przeglądarce.