najnowsze w kategorii...

Przekombinowana wyszukiwarka
  • UX
  • sie 3, 2017

Pamiętam, jak pewna szefowa powiedziała mi kiedyś - komentując mój projekt - że podoba jej się wyszukiwarka (na tym projekcie), bo nie lubi, gdy przycisk "gdzieś ucieka". Przypomniałem sobie o tamtej rozmowie przeglądając ofertę pewnej brytyjskiej firmy hostingowej.

Co tutaj nie pasuje?

Przede wszystkim - choć na pewno wygląda to nowocześnie - wyszukiwarka jest odrobinę za bardzo "wbudowana". Do końca nie wiemy gdzie znajduje się pole tekstowe. Sytuacji nie ratuje zachowanie pola: wygląd się nie zmienia, tekst placeholder nie znika. Najgorsze przychodzi, gdy chcemy wpisać już swoją upragnioną nazwę domeny - mamy zmianę w stanie elementu: przycisk wyszukiwania przenosi się na prawy skraj.

Co ciekawe, w obrębie serwisu, w innej jego części, występuje lepsza wersja tej wyszukiwarki: ograniczona w szerokości, z polem tekstowym równającym do lewej, minimalistycznie wyróżniona i pozbawiona dziwnych zachowań przycisku akcji wyszukiwania.

wyszukiwarka

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017-2021 Miłosz Wojaczek

Loga firm i jakiekolwiek inne elementy graficzne ze stron internetowych, które wykorzystałem podczas tworzenia postów na tej stronie należą do tych firm, a używam ich wyłącznie na zasadzie cytatu.
Korzystam z Google Analytics, które z kolei może korzystać z mechanizmu ciasteczek, do analityki ruchu na mojej stronie. Pamiętaj, że możesz zmienić ustawienia ciasteczek w swojej przeglądarce.