najnowsze w kategorii...

  • UX
  • Oct 26, 2021

Kupuję bilet przez aplikację (brrrr!)...

211025_bilet

Jestem w biurze raz w tygodniu i w związku z tym nie przedłużałem do tej pory biletu miesięcznego (po prostu się nie opłaca). Kiosk mam daleko od pracy, w tramwajach nie sprzedają, więc jeśli rano nie kupię biletów na powrót, to albo taksa, albo wymyślę jakiś sposób na zakup biletu. Padło na aplikację SkyCash. Po przebojach z Mobiletem (ohydny wygląd, tragiczna funkcjonalność, zerowa skuteczność), zbyt wiele się nie spodziewałem, znajomy jednak mówił, że jego znajomemu się udało. Tja.

czytaj więcej...

  • UX
  • Aug 20, 2018

Etoto, czyli "legalny polski bukmacher"

etoto_01

[Aktualizacja 18.08.2019]

Kiedyś grałem w STS-y, było to ładnych kilkanaście lat temu. Ogólnie można powiedzieć, że z bukami jestem "na zero". Trochę słabiej wygląda to w przypadku totolotka (w życiu grałem w klasycznego totka i w Multi Multi - raczej bez sukcesów), ale że szybko się zniechęcam, to raczej nie miałem nigdy problemu z hazardem. Poza tym, lubię teorie spiskowe i mam swoje podejrzenia co do gier "losowych". Z kolei na Etoto zapraszali Borek, Hajto, potem dołączył Kołtoń i Pol. No to spróbowałem. Ale nie o 1x2 będzie tu mowa, a o interfejsie.

Wizerunek p. Michała Pola, p. Romana Kołtonia, p. Mateusza Borka i p. Tomasza Hajty copyright by Etoto. Wykorzystanie na zasadzie cytatu.

czytaj więcej...

  • UX
  • Nov 10, 2017

Niby taby, a jednak nie.

okladka_castorama-taby

Pewnego dnia musiałem rozkręcić laptopa w celu sprawdzenia poprawności spasowania baterii. Okazało się, że potrzebuję specyficznego wkrętaka (śrubokrętu), a mianowicie TORX T5. Historia skończyła się dobrze, ale poszukując tego wkrętaka na stronie Castoramy, byłem zaskoczony pewnym rozwiązaniem na stronie internetowej.

czytaj więcej...

  • UX
  • Aug 3, 2017

Przekombinowana wyszukiwarka

Pamiętam, jak pewna szefowa powiedziała mi kiedyś - komentując mój projekt - że podoba jej się wyszukiwarka (na tym projekcie), bo nie lubi, gdy przycisk "gdzieś ucieka". Przypomniałem sobie o tamtej rozmowie przeglądając ofertę pewnej brytyjskiej firmy hostingowej.

czytaj więcej...

  • UX
  • Jul 14, 2017

Nowy interfejs w serwisie Youtube

Przyszła kolej na zmiany w interfejsie Youtube'a. Jak popularny jest to serwis i jak ważną marką stał się w internecie - chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Każde zmiany w serwisie o takiej pozycji to z pewnością ogrom czasu planowania koncepcji i testowania rozwiązań, a historia pokazuje, że nawet najmniejsze zmiany nie przechodzą bez echa. W tym przypadku chyba jest spokojniej - a przynajmniej ja nie zauważyłem żadnych wielkich dyskusji na temat decyzji interfejsowych na YT. Postanowiłem napisać co nieco o tych zmianach, a takze o tym, co mi się podoba, a co niekoniecznie.

czytaj więcej...

strona 1 z 2  > >>

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017-2021 Miłosz Wojaczek

Loga firm i jakiekolwiek inne elementy graficzne ze stron internetowych, które wykorzystałem podczas tworzenia postów na tej stronie należą do tych firm, a używam ich wyłącznie na zasadzie cytatu.
Korzystam z Google Analytics, które z kolei może korzystać z mechanizmu ciasteczek, do analityki ruchu na mojej stronie. Pamiętaj, że możesz zmienić ustawienia ciasteczek w swojej przeglądarce.